Saç Ekimi Süreci

Saç Ekimi Süreci

Saç Ekiminden Önceki Süreç

Saç ekimi öncesi operasyon için planlanan tarihten bir hafta önce aspirin ve türevi kan sulandırıcı ilaçlar alınmamalıdır. Alkol ve sigara kullanımı operasyondan 3-4 gün önce kesilmelidir. Saç dökülmesi için kullanılan losyon veya ilaçlar varsa, operasyondan 1 hafta önce bu ürünlerin kullanımı bırakılmalıdır. Saçlar operasyon öncesinde boyatılmamalıdır. Uzmanımızın görüşü dışında saçlar traş edilmemelidir.

Saç Ekimi Operasyon Günü

Saç ekimi operasyonundan sonra saçlar 3 gün yıkanmayacağı için operasyon günü duş alıp saçlarınızı yıkamanızı tavsiye ederiz. Rahat giyip çıkarabileceğiniz önü düğmeli ya da fermuarlı, eşofman tarzı rahat kıyafetler tercih edebilirsiniz. Operasyona gelmeden önce kafeinli içecekler tüketmeyiniz. Saçlarınıza jölesprey ya da saç dökülmesi için kullandığınız bitkisel veya kozmetik ürünler varsa kullanmayınız.

Saç Ekiminden Önceki Süreç
Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekimi operasyonunuz Antalya Medical Park Hastanesi‘nde konforlu ve tam donanımlı bir ameliyathanede, uzman doktorumuz eşliğinde yapılacaktır. Saç Ekimi Operasyonu sürecinde önce ekim alanı ve alın çizgisi belirlenir. Bu noktada uzman doktorumuz sizinle birlikte ortak karar alır. Özellikle alın çizginizin doğal olması ve ilerleyen zamanlarda saç ekimi yaptırdığınızı kimsenin farketmemesi için uzman doktorumuz saç çizginizi en doğal görünecek şekilde çizmeye çalışır. Saç çizimi yapıldıktan sonra saçlarınız makine ile kesilir ve tüm kafa bölgeniz lokal anestezi işlemi için dezenfekte edilir.

Bundan sonraki süreçte FUE Yöntemi ile greftler, saç kökleriniz çıkarılır ve özel solüsyonlarla hazırlanmış tüplere alınır. İhtiyacınız olan saç köküne ulaşılınca uzman doktorumuz tarafından kanal açma işlemine geçilir ve New Hairline Antalya Saç Ekimi Merkezi profesyonel ekibimiz tarafından mikro aletlerle tek tek saç kökleriniz ekim alanına yerleştirilir. Saç ekimi operasyon süresi, saçınızın dokusuna, saç ekimi yaptırdığınız bölgeye ve greft sayısına bağlı olarak ortalama 4-8 saat arasında değişmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu
Saç Ekiminden Sonraki Süreç

Saç ekimi sonrası 3 gün greftlerin tutunması için önemli bir süreçtir. Bu süreçte başınızı bir yere vurmamaya özen göstermelisiniz. Operasyondan sonra günlük yaşantınıza ve işlerinize dönebilirsiniz. İlk 1 haftalık süreçte yatarken sırt üstü yatmaya ve saç ekimi yapılan bölgeye yastık koymamaya dikkat etmelisiniz. Operasyondan sonraki 3. gün saçlarınızı yıkatmak için merkezimize geldikten sonra kendiniz de saç yıkama işlemini öğrenebilirsiniz. Saç ekiminden sonra ekim bölgesindeki köklerde oluşan kızarıklıklar genel olarak bir hafta içinde geçmektedir. Saç ekiminden sonraki 2 haftalık süreçte dışarda ve özellikle tozlu, hijyenik olmayan ortamlarda şapka takmalısınız. Güneş ve yağmur gibi saçla direkt temaslardan kaçınmalı ve bu süreçte saçlarınızı traş edecekseniz makine yerine makas kullanmalısınız.

Genel olarak saç ekimi operasyonundan sonraki ilk 2-3 ay içinde saçlar dökülür ve yeniden çıkmaya başlar. Bazen ilk 1 ay içinde saçlar dökülmeye başlar. Bu endişe edilecek bir durum değildir. Saçlar döküldükten sonra yeniden çıkmaya başlayacak, özellikle 3. aydan sonra saçların çıkması hızlanacak ve 6-8 aylar arasında nakledilen köklerin yaklaşık %80’i çıkmış olacaktır. Saç ekiminin asıl başarısı 12. ay sonunda belli olur. Bu noktada ekilen greftlerin tamamen çıkmasıyla saçlarınız %100 doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Saç Ekiminden Sonraki Süreç