Saç Ekiminde Greft Hesaplama

Saç Ekiminde Greft Nasıl Hesaplanır?

Saç Ekimi terminolojisinde sıkça karşılaşılan Greft “saç kökü” demektir. Ortalama bir greftte 2-3 saç teli bulunmaktadır. Greft, saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin sıkça karıştırdığı bir terimdir. Örneğin 2500 greft yaklaşık 5000-7500 saç kökü demektir. Saç Ekiminde Greft Hesaplama, saç ekimi yapılacak bölgenin uzman bir doktor tarafından incelenerek bölgedeki saç kaybını kapatacak kök sayısının belirlenmesidir.

Aşağıdaki uygulamadan saç kaybına göre ihtiyacınız olan greft sayısını hesaplayabilirsiniz. Greft Hesaplama Aracı ve Norwood Saç Skalası sadece yaklaşık olarak greft sayısını öğrenmenize yardımcı olur. Kesin bir sayı için saç ekimi merkezimize gelerek uzman doktorumuzla görüşmelisiniz. Ücretsiz Saç Analizi için bize başvurabilir, bu konudaki sorularınız için yandaki telefon numaralarımızdan bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Saç ekiminde Greft – Saç Yoğunluğu hesaplaması yaparken Norwood Saç Skalasını kullanabilirsiniz. Norwood Saç Skalasına göre yaklaşık olarak gereken greft sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir.