FUT Yöntemi

FUT Yöntemi

FUT Saç Ekim Yöntemi Nedir?

İlk keşfini FUT yani Foliküler ünite transplantasyonu yöntemi ile başlayan saç ekim işlemi, kafanın ense bölgesinden (ve ya bazen de vücudun değişik bölgelerinden alınabilen) alınan kıl köklerinin ihtiyaç duyulan bölgelere yerleştirilip bir nevi zaten vücutta halen yaşamayı sürdüren kılları / saçları bulunmasını istediğimiz, eksikliğini duyduğumuz bölgelere yerleştirilmesidir.

Resimde görülen saç telinin köküyle birlikte neşter yardımıyla çıkarıldığını kafanızda bir canlandırın. Saçlarımızın birbirine çok yakın mesafede büyüdüklerini düşünürsek, bir defada mümkün olduğu kadar çok kök alımı yapabilmek için yeterince derinlikte ve uzunlukta bir kesiye ihtiyaç duyulduğunu ve böyle bir kesinin mutlaka iz bırakacağını netleştirmiş oluruz.

FUT Saç Ekim Yöntemi Nedir

Geliştirilen FUT Yöntemi

İlk yöntem olan FUT yöntemi ile kıl kökleri şeritler halinde kafanın ense kısmından kesilerek alınıp küçük gruplar haline getirilerek ihtiyaç duyulan bölgelere yerleştirilir. Bu işlem üzerinde araştırma ve geliştirmeler yapan uzmanlar estetik açıdan, verimlilik açısından ve de en önemlisi hasta memnuniyeti açısından çok daha üstün ve avantajlı olan FUE yöntemini geliştirdiler.

Özellikle yurtdışında uygulanmaya devam eden FUT Tekniği Saç Ekimi ekibimiz tarafından uygulanmamaktadır.

 

Geliştirilen FUT Yöntemi

Türkiye’de FUT Yöntemi Tarih Oldu

Türkiye, turizm, sağlık turizmi ve bir çok konuda inanılmaz çapta gelişme ve ilerleme gösterdiği gibi FUE Tekniği ile saç ekiminde de çok iyi uzmanlar yetiştirmiştir. Uzmanlarımız, FUT yönteminden uzaklaşarak, yaptıkları işlemlerin daha estetik, daha profesyonel ve hastalarımızda çok daha büyük bir memnuniyet bıraktığını görmüşlerdir ve bu yolda ilerlemeye devam etmektedirler.

FUT Yöntemi saç ekimi aslında uzman için çok daha zamandan tasarruflu ve çalışması kolay da olsa, New Hairline Antalya Saç Ekimi ekibi öncelikle uzmanı ve onun rahatlığını değil, hastamızın estetik görünümü ve işlem sonrası mutluluğu önemsemektedir. Buyurun uzmanlarımız tüm bu süreçte sizin de yanınızda bulunsun ve siz de saçlarınızın eski görünümüne en yeni tekniklerle kavuşun.

Türkiyede FUT Yöntemi Tarih Oldu