Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlara Özel Sebepler

Genel anlamda insanlarda saç dökülmesine yol açan faktörler kadın ve erkek için eşit derecede etkilidir. Örneğin stresyanlış beslenme, şok diyetlerağır ve kıl köklerine zarar veren ilaçlar ve tabii ki genetik faktörler bunların arasında bulunmaktadır. Kadına özel olarak sayabileceğimiz başlıca saç dökülme sebeplerinden biri doğum biri de hormon bozukluğudur. Her ne kadar bazılarının tedavisi olsa da, köklerin yani greftlerin tamamen ölmüş oldukları durumda ekim dışında hiçbir olanak yoktur. Ölen greftler tekrar canlanmaz.

Kadınların Saç Dökülmesi Erkeklerinkinden Farklıdır

Erkeklerde dökülen saçlar öncelikle alın çizgisini ve şakakları geriletip üstüne bir de tepe bölgesinde daire şeklinde saçsız alanlar oluşturarak seyreder. Kadınların saç dökülme ve kellik oluşum olgusu ise çoğunlukla tepedeki saçları iki yarıya bölen orta çizgi üzerinden başlayarak sağa ve sola doğru seyreder. Bunların özellikle de saç köklerinin yapısıyla doğrudan ilişkisi bulunmaktadır. Kadında bulunan saç kökleri hem tepe hem de ense kısmında eşit bir yapıya sahiptir.

Kadınlara Özel Sebepler

Kadınlara Saç Ekilir Mi?

Saç Ekimi işlemi açısından bu riskli bir durumdur. Erkekteki ense kıl köklerinin dökülmeyen kökler olarak kodlanması demek, yapılan saç ekimindeki kalıtımsal risklerin en aza inmesi demek. Kadın kafasındaki kıl kökleri ise buna nazaran eşit yapıda olduğu için, kellik oluşan alanda önceden var olan ve dökülen kök ile aynı özellikteki bir kök o bölgeye ekilecektir. Böylelikle aynı yapıdaki kıl kökünün tekrar dökülmeyeceğinin ve ya kellik bölgesinde tutunup yeni saç çıkaracağının garantisini kimse veremez.

New Hairline Antalya Saç Ekimi Merkezine gelerek veya sitemizin iletişim formunu göndererek bize ulaşabilirsiniz ve saç dökülme sorununuza bir son verebilirsiniz.

Kadınlara Saç Ekilir Mi